Wiadomość (limeryk z palindromem profesora Morawskiego)

Autor: król lukru, Gatunek: Poezja, Dodano: 20 lutego 2014, 21:11:09

Urząd kwaterunkowy w Poznaniu 

swą decyzję uzasadnił w zdaniu:

 ludziom w za dużych swetrach

żartem dano nadmetraż,

bo mogą zbiec się po praniu.



Komentarze (17)

    •    
    • 20 lutego 2014, 21:12:49

    :-)

    • Szel _
    • 20 lutego 2014, 21:17:35

    sfilcowal ci sie ostani wers:P

  • Piotrek:-)


    Szel_: można zamiast "bo" wstawić "ponieważ" i wszystko gra.:)

    • Szel _
    • 20 lutego 2014, 21:31:20

    potrafie liczyc do dziesieciu :P

  • ja też:)

  • oczywiście dziękuję też za komentarz:))

    • Szel _
    • 20 lutego 2014, 21:39:06

    ile ci wyszlo?

  • Jeśli "ile" to pytanie o liczbę napisanych limeryków z palindromami profesora Morawskiego, to na razie mam siedem ale termin jest do 30 marca więc jeszcze kilka pewnie napiszę.:))

    • Szel _
    • 20 lutego 2014, 21:51:01

    wobec tego skup sie na ostatnim wersie( bo mi wyszlo, nawet po porawce dziewiec nie dziesc sylab ;)

    • Szel _
    • 20 lutego 2014, 21:59:15

    prawde mowiac czytalam ostanio 70 konkursowych limerykow i zaden mnie nie zachwycil
    nasz PaNzeT bije je wszystkie na glowe :)

  • się tu sfilcowaliście totalnie na umyśle, że o poezji nie wspomnę. manko po całości.

    • Szel _
    • 21 lutego 2014, 00:25:49

    kaska
    jeli sie wypowiadasz o limeryku to sie o nim wypowiadaj rzeczowo
    bo jak na razie walczysz jak dziki szczaw w kapuscie

  • żaden limeryk. kontekst obły, myśl matrycowa.

  • Szel_!
    Mam wątpliwości, czy Twoja deklaracja:
    "potrafie liczyć do dziesięciu" jest słuszna.

    po-nie-waż-mo-gą-zbiec-się-po-pra-niu
    1 - 2 - 3 - 4-5 - 6 - 7 -8 - 9 -10

    Każdy może się pomylić:))

    • Szel _
    • 21 lutego 2014, 11:25:28

    coz poczac Królu
    jak slusznie wykazales nie potrafie iczyc nawet na palcach :(
    i nie wiem tez kim jest profesor ktorego chcesz uchonorowac limerykiem
    ale proponuje napisac osmy i dac w nim jego naukowa range i nawisko :)



  • {Portal opinii

    Zarejestruj się Przypomnij hasło lub zaloguj
    SSO
    Blogi Newsweeka
    Newsweek.pl

    Wiadomości z Newsweek.pl
    Czwartek w Soczi: Ukraińscy sportowcy opuszczają igrzyska
    blogi.newsweek.pl > Pop i sztuka > KONKURS LIMERYKI Z PALINDROMAMI

    Polityka polska
    Świat
    Społeczeństwo
    Pop i sztuka
    Gospodarka
    Historia
    Sport
    Na luzie

    KONKURS LIMERYKI Z PALINDROMAMI

    Autor: Ako

    Data dodania wpisu: 23 stycznia 2014 11:16

    Kategoria: Pop i sztuka

    Tagi:

    W ubiegłym roku organizowany był konkurs RYMOWISKO Z PALINDROMAMI (może ktoś pamięta). Konkurs zaowocował wydaniem książki I LABA NA BALI, w której znalazły się teksty osób nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie. Podobnie będzie i w tym roku.

    Redakcja strony internetowej www. palindromy.pl, Portalu Literackiego Fabrica Librorum, oraz Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddz.II Warszawa,

    zapraszają do udziału w konkursie
    LIMERYKI Z PALINDROMAMI

    Palindrom (gr. palindromeo – biec z powrotem) – Wyrażenie brzmiące tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej. Współcześnie palindromy pełnią funkcję gry słownej. Prawdopodobnie w przeszłości mogły też mieć znaczenie magiczne.

    W konkursie mogą brać udział wszyscy, którzy przyślą swoje autorskie limeryki, zawierające w treści palindromy Tadeusza Morawskiego. Nie mogą to być limeryki, które były już publikowane w książkach Tadeusza Morawskiego

    Limeryki należy wysłać na e-mail: palindromy@onet.pl
    Termin nadsyłania prac: 1.02 – 30.03. 2014r.

    Nagrody:
    Oprócz I, II i III miejsca nagrodzonego dyplomem oraz książką, autorzy nagrodzonych i wybranych wierszy otrzymają TOMIK POKONKURSOWY
    Teksty wybierze jury w składzie:
    prof. Tadeusz Morawski – autor palindromów, Aldona Borowicz- poetka, członek Związku Literatów Polskich, Mirosława Szychowiak- poetka, animator kultury, Joanna Jakubik- koordynator konkursu, członek Stowarzyszenia Autorów Polskich.

    Zadaniem uczestników jest umieszczenie w tekście limeryku jednego z palindromów prof. Tadeusza Morawskiego (do wyboru – przykłady poniżej), w taki sposób, aby powstał wiersz zawierający ów palindrom.
    Teksty konkursowe przed wysłaniem powinny być zapisane w jednym pliku z rozszerzeniem doc.(word) lub też umieszczone bezpośrednio w e-mailu. Można wysłać dowolną ilość limeryków. Teksty mogą być podpisane nickiem lub imieniem i nazwiskiem.
    Wysłanie tekstów jest jednocześnie wyrażeniem zgody na dalsze działania organizatorów, związane z konkursem. Ci, których teksty znajdą się w tomiku, zostaną poproszeni o podanie imienia, nazwiska i adresu do korespondencji, oraz podpisanie oświadczenia na potrzeby wydawnictwa. Osoby nagrodzone, które nie będą mogły uczestniczyć w uroczystości zakończenia konkursu, otrzymają nagrody pocztą.

    Zapraszamy do wspólnego limerykowania palindromicznego.

    Palindromy Tadeusza Morawskiego do wyboru:
    Aga nagim śmiga naga; Ada goło i sioło gada; i wożę makaka mężowi; Adela atomowo mota – ale da; a ja kolię chcę i lokaja; a kto psy ma – damy spotka; ale mima mami Mela; Alu, hutnik Papkin tu hula; a na rzece hece z rana; a na wigor grog Iwana; babę chcę! Chcę bab!; co ma milord – roli ma moc; da i boa na obiad; ej, i po premii mer popije; ej, żyrafa ryż je; elf układał kufle; Elu, becz – cebule; i bar go ograbi; i laba na Bali; i popili popi; i za kufrem smerf u Kazi; Izę Iwo więzi; komarów wór – amok; może jeż łże jeżom?; na epika taki pean; napichci pani, napichci pan; okpili PKO; Otto, kogo kot to?; popada – gada pop; tu armata – a tam raut; w łóżku żuk, żółw; wół skarb – brak słów; zagwiżdż i w gaz!; zaradny dynda raz; znowu brak skarbu w ONZ; żartem dano nadmetraż; a to kumaj: i popijam u kota; Iwo Kot sowy dał Władywostokowi; Ule Hani na helu; Cel dopięty! Złapał Zytę i podlec; Ile ułan zaznał u Eli!; Ada bąki piką bada; A ma datę ta dama?; Ilu ta Nina z Anina tuli?; Oto Fela – ale foto!; Ona da – gadano; Katię chcę i tak; Da i sąsiadka, jak da i sąsiad; Ja tu tę chcącą chcę tutaj, Kurka gęga gęga kruk

    • Szel _
    • 21 lutego 2014, 12:23:27

    teraz zaczynam jarzyc, palindrom to przeciez twoja bajka
    nie powinienes miec problemu z przescignieciu Mistrza Morawskiego :)